Основні показники страхового ринку 2022 року
Страхові компанії України – страховий сектор фінансового ринку
Масовий ринок автоцивілки (ОСЦПВ). Страхові компанії ОСЦПВ за результатами 2022 року
Надійні страхові компанії України
Критерії вибору «найкращі страхові компанії в Україні»
Наш каталог страхових компаній України
Ми зробили для вашої зручності вибору серйозні зміни та доповнення до тексту професійної сторінки «страхові компанії». Також доопрацювали цю сторінку, щоб ви могли заходити в Блог сайту на спеціальну сторінку по рейтингу страхових компаній на ринку.
Страховий ринок України зазнає серйозних та динамічних змін в останні роки. Коли запрацював наш сайт – агрегатор на початок 2020 року у секторі «не страхування життя» працювало та мало ліцензії 210 страхових компаній (СК "non-life"). Ми, як страхова агенція, завжди попереджали своїх клієнтів у страхуванні Вас, як фізосіб про те, що ціла низка СК підуть самі або будуть виведені з ринку регулятором. Кількість страхових компаній значно скоротилася за роки. Наприклад, за 2019 рік порівняно з 2017 роком воно зменшилося на 61 СК.
У важкий військовий 2022 рік для України та всього бізнесу відбулися серйозні зміни на ринку. Так Національний банк України на своєму офіційному сайті щойно (20.03.23) повідомив про фінансовий стан ринку – страхового сектора:
1. Валові страхові премії (валові платежі) становили 39,616 млрд. грн., що на 20,3% менше, ніж у 2021 році (49,708 млрд. грн.).
2. Чисті премії СК (валові мінус перестрахування) склали суму 38,551 млрд. грн., що на 16,2% менше, ніж за 2021 рік (45,987 млрд. грн.).
3. Показник надходження від фізичних осіб становив 24,591 млрд. грн. та зменшився на 11,9%.
4.Загальна кількість договорів страхування зменшилася рівно на третину та становила 88,102 млн. договорів. Зрозуміло, що це сталося з низки причин.
Загальна кількість страхових компаній на кінець військового 2022 року становила 128 СК.
1. При цьому страхових компаній (СК "non-life"), тобто компаній не страхування життя 116 СК.
2. У 2021 році їх було 155.
3. А наприкінці 2020 року (2 роки тому) їх було аж 210.
Графік: українські страхові компанії 2020 -2022 роки
4. Також минулого року членство у МТСБУ, тобто. право емітувати поліси «автоцивілки», втратила СК «Мега-Гарант», СК «Український страховий стандарт» та тимчасово не можуть здійснювати цю діяльність страхові компанії «Альфа Страхування» та «Мотор-Гарант» у зв'язку із зупиненням їх ліцензій Національним банком.
Ця інформація за минулими роками відображена, а вже в березні цього (2023) року зупинено ліцензії ще двох відомих компаній:
• СК «Провідна»
• СК Інгострах.
Рішення прийнято у зв'язку з неусуненням порушень ліцензійних умов. При цьому СК Провідна має величезний обсяг страхових договорів та страхових премій:
• Страхові премії компанії у 2022 році становили 891,226 млн. грн.
• Загальна частка ринку 2,7%
• Частка ринку зі страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВ) – 1,4% ринку. І тепер компанія втратила право продавати ОСЦПВ.
Вони відомі виходячи з обсягів бізнесу в цілому (валові та чисті премії) та премій з окремих видів: ОСАЦВ, медичного страхування (ДМС) або, наприклад, туристичного страхування.
Ринок ОСЦПВ змінився у воєнний рік:
1. Обсяг продажів (страхових премій) по ОСЦПВ становив понад 7 млрд. грн. (Страхові премії). Скоротився лише на 2,6% порівняно з попереднім роком.
2. Кількість укладених договорів страхування щодо ОСЦПВ за минулий 2022 рік становила 7,2 млн. Це на 20,4% менше, ніж у довоєнний 2021 рік. Але при цьому 4,4 млн. договорів укладено в електронному вигляді, а це вже 62% від усіх договорів.
3. Електронні договори страхування щодо платежів склали 4,8 млрд. грн. та їх кількість збільшилась на 19% за 2022 рік.
Ми вже говорили про найкращі страхові. Але, звичайно ж, за запитами клієнтів надійність їх означає безпроблемність виплат при купівлі полісу автоцивілки та попаданні в ДТП, відсутність неповної оплати потерпілого авто. А для Зеленої карти, так само надійність виплати за частих, до речі, аварій у Європі. Тому ми обробляємо статистику МТСБУ та щоквартальну та річну та надаємо вам інформацію для ухвалення рішення про купівлю поліса. Тому найнадійніші страхові компанії України – це ті, які мають не лише досить високі чисті доходи страхової, а й швидкість оплати за ОСЦПВ, за щоквартальною статистикою МТСБУ, вищою порівняно із середнім показником на ринку.
Перший критерій: показники за страховими преміями (платежами) та виплатами.
Другий критерій: показники швидкості виплат страхової компанії по ОСАЦВ. Адже це масовий вид страхування та важливий для власника авто.
Третій критерій: рівень скарг у статистиці МТСБУ
Четвертий критерій: показники задоволеності страховими компаніями на спеціалізованих ресурсах.
П'ятий критерій: відгуки клієнтів на сайтах, що спеціалізуються на збиранні відгуків онлайн.
Він на початку сторінки "Страхові компанії". Натиснувши на плашку СК, ви можете зайти і переглянути докладнішу інформацію про неї, яку Ви не знайдете на сайті самих страхових сьогодні. Ми спеціально збираємо із професійних джерел та обробляємо інформацію для Вас. Ну і найцінніша та найпрофесійніша інформація про рейтинги страхових на окремій сторінці у Блозі сайту та перейти на неї ви можете у верхній частині сторінки.
Ось чому розбираючись у фінансах страховиків, будучи досвідченими фахівцями Британської компанії та створено окрему методику рекомендацій Вам для Вашої максимальної безпеки при виборі Вами страховика.Або прямо звідси зайти до Блогу сайту та отримати інформацію про Рейтинг страхових компаній та вирішити для себе, які саме, наприклад, хороші страхові компанії ОСЦПВ для вибору оформлення полісу.