Як отримати виплату при ДТП, якщо винний не мав поліса ОСЦПВ? Виплати Моторного бюро з ОСЦПВ – кому і скільки?

Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) можна сміливо назвати гарантом та контролером здійснення обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності або ОСЦПВ в Україні , надійний поліс якого можна придбати. страхування, відстеження їхнього фінансового стану, здійснення, у певних випадках, страхових виплат за "автоцивілкою".

Кому, за що і скільки виплачує Моторне бюро, спробуємо розібратися на прикладі його даних за 9 місяців 2021 року.

Що таке МТСБУ?

Моторне бюро - це об'єднання страхових компаній, які мають право продавати поліса "автоцивілки". Для цього вони повинні не тільки мати ліцензію на даний вид страхування, а й стати, членом бюро пройшовши відбір і погодження страховиків, що вже входять до нього, а також здійснивши внесок у розмірі 500 тис. євро.

У його обов'язки, зокрема, входить:

-розробка нормативним документів з ОСЦПВ та контроль їх виконання;

-відстеження, як фінансової звітності страховиків-членів Бюро, так і їх роботу на ринку ОСЦПВ;

- управління централізованими фондами Бюро в які страховики в обов'язковому порядку відраховують кошти;

- введення бази договорів ОСЦПВ; виплат за міжнародними полісами "Зелена карта".

Кому виплачує Моторне Бюро?

Кому ж і за кого виплатить МТСБУ:
• Тим, чий транспортний транспорт постраждав у ДТП з вини водіїв, які не мали поліс ОСЦПВ. Так, за 9 місяців 2021 року МТСБУ зі своїх фондів виплатило 136 млн грн. по 3300 страхових подій. Якщо ви потрапили у таку ДТП – ваше завдання написати заяву до МТСБУ. Після здійснення виплати Моторне бюро пред'являє регрес винуватцю ДТП.

• За водіїв пільгових категорій (учасники бойових дій, інваліди війни, водії з І групою інвалідності). Цього року за таких учасників дорожнього руху було виплачено 36,8 млн грн., причому ця сума на 35,3% більша, ніж роком раніше. І тут регрес не виставляється т.к. ця пільга передбачена законом.

• За страховиків, визнаних банкрутом, припинили здійснювати виплати з ОСЦПВ, маючи зобов'язання перед клієнтами. По таким компаніям було виплачено 12,9 млн грн.

• Також Моторне бюро здійснить виплату, якщо автомобіль був пошкоджений невстановленим транспортним засобом, наприклад, на парковці. Таким постраждалим автовласникам, за 9 місяців, було відшкодовано збитки на суму 4,3 млн

• Тим, хто потрапив у ДТП, спричинене автомобілями, якими заволоділи внаслідок протиправних дій. Оскільки таких випадків не так багато загальний розмір виплат за цей рік становив 700 тис. грн. вам збитки поліса може бути з різних причин.

Що необхідно, щоб отримати виплату при відсутності у винного поліса ОСЦПВ?

Відсутність у винного в ДТП водія, який завдав вам шкоди полісу, може бути з різних причин. Він може бути учасником бойових дій та інвалідом війни, який постраждав учасником Революції Гідності, інвалідом І групи, які особисто керують транспортним засобом, а також особи, які керують транспортним засобом у їхній присутності. І він може просто не мати діючого поліса автоцивілки на дату страхової події. Тому при оформленні ДТП необхідно:

• повідомити про те, що трапилося в Моторне бюро. Форма повідомлення тут: http://www.mtsbu.ua/for/consumers/112814/

• написати заяву за встановленим зразком, який можна знайти на сайті бюро: http://www.mtsbu.ua/ua /for_consumers/112814/

Як купити електронний поліс автоцивілки і не мати проблем?

Що б при попаданні в ДТП, ви не отримали подвійну проблему, а саме: купили поліс автоцивілки у страхової компанії з призупиненою ліцензією, купили підроблений поліс у агента десь по дорозі або купили поліс страховика, який має дуже погані показники якості виплат, звертайтесь до надійного продавця. Ми відбираємо страховиків за спеціальною методикою.

• Необхідно з будь-якого пристрою (ноутбука, комп'ютера, смартфона, планшета) прийти до нас на британський сайт -агрегатор BritishInsurance-https://britishinsurance.com.ua та увійшовши через калькулятор, розрахувати вартість при різних франшизах у різних компаній. Це займе кілька хвилин. Після цього вибрати страхову компанію та відповідні умови страхування. Якщо ви хочете максимально убезпечити себе, вибирайте компанію, яка продає і додаткову відповідальність – ДЦВ. Далі переходьте та заповніть форму для оформлення полісу: поля по вашому транспортному засобу та поля персональних даних. Можна зробити це прямо тут.

Розрахувати вартість ОСЦПВ та ДЦВ

Розрахувати вартість ОСЦПВ та ДЦВ

Розрахувати тут вартість ОСЦПВ та ДЦВ

За держ. номером
За параметрами авто
Cтрахові компанії, які ми відібрали по методиці Британської надійності
не використовуйте поле, якщо авто тільки зареєстроване
Авто на єврономерах
Є ліцензія таксі
У мене є пільги

до 21% знижка

Авто на єврономерах
Є ліцензія таксі
У мене є пільги
Авто на єврономерах
Є ліцензія таксі
У мене є пільги

до 21% знижка

Авто на єврономерах
Є ліцензія таксі
У мене є пільги

• Уважно перевірте всю інформацію, яку ви внесли і підтвердите правильність введеної інформації. Якщо ви і зробите помилку – ми її обов'язково поправимо.

• Оплатіть покупку за допомогою банківської картки, користуючись на вибір однієї з платіжних систем Portmone або Fondy з повною гарантією безпеки.

• Підтвердьте отримання страховки з використанням SMS-повідомлення та отримати свій електронний поліс ОСАЦВ на e-mail, який ви вкажете.