Штрафи за відсутність автостраховки або відсутності з собою поліса ОСЦПВ

Яка страховка є обов'язковою і на підставі чого.

Всі водії, згідно із законодавством, зобов'язані застрахувати свою цивільно-правову відповідальність, як власника наземного транспортного засобу згідно Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Перевірка наявності поліса регламентується «Правилами дорожнього руху».  За даними Моторного (транспортного) страхового бюро в Україні 10% -15% всіх автовласників є потенційними платниками штрафів.  Оскільки саме стільки автовласників не мають полісів обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності.  А адже саме перше слово в назві цього виду страхування є основним. "Обов’язкове".  Так скільки ж ці, незаконно слухняні автовласники повинні будуть заплатити в бюджет країни, якщо про відсутність поліса дізнається дорожня поліція.

Саме для такої категорії громадян, які взагалі не купують поліс ОСЦПВ або забули купити його в строк понад п'ять днів, штраф складе 850 грн.  Якщо врахувати, що поліси не мають більше мільйона власників, то держава може отримати хороший дохід.  І порада: не слід доводити поліції, що поліс просто забутий, зайшовши в базу даних Моторного бюро і ввівши реєстраційний номер транспортного засобу вона відразу побачить всю історію існування "автоцивілки".

Є паперовий поліс, але він залишився вдома.

У разі якщо поліс все-таки є, але саме в момент перевірки його забули вдома, втратили або він залишився в іншій сумочці, яка не підійшла під туфлі, то доведеться викласти 450 грн.  Ось щоб це ніколи не відбулося краще придбати електронний поліс ОСАГО на BritishInsurance https://britishinsurance.com.ua і він завжди буде з вами у вашому смартфоні.

У разі транзитних номерів.

Крім того не слід розслаблятися і водієм нових авто, на транзитних номерах.  Навіть переганяти такий автомобіль без наявності поліса ОСЦПВ є порушенням закону і введе до накладення штрафу в розмірі 850 грн.  Адже те, що автомобіль для вас новий, не означає, що він не може завдати комусь шкоди.  Тому краще відразу придбати поліс на 10-15 днів, що також можна зробити оперативно зайшовши на сторінку BritishInsurance https://britishinsurance.com.ua.

Ні, звичайно, якщо у вас є вільний час, то ви можете оскаржити рішення поліції про накладення такого штрафу в суді.  Але такий штраф може бути не один, і відвідувати судові засідання доведеться часто.

Хто може не мати поліс автоцивілки.

Але є і такі автоладельци, яким поліс ОСАГО не обов'язковий.  Якщо вони стали винуватцем ДТП і завдали комусь шкоди, то за них заплатить Моторне бюро.  Це учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, особи з інвалідністю внаслідок війни, інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами.

Коли вас оштрафують за відсутність поліса ОСЦПВ.

Ну і на останок, згідно із законодавством поліцейський може перевірити наявність поліса і виписати протокол за його відсутність тільки в двох випадках:

  • при складанні протоколу про порушення правил дорожнього руху;
  • при оформленні дорожньо-транспортної пригоди.

В даний час Моторне бюро ініціює внесення зміни до Закону з метою зробити перевірку наявність ОСЦПВ обов'язкової при будь-якій зупинці автотранспорту.  Їх зрозуміти можна, суми, які МТСБУ виплачує за нанесення шкоди незастрахованим автотранспортом, громадянами пільгової категорії і т.д.  немаленькі.  Але поки все знаходиться на стадії переговорів і коли це стане нормою і взагалі стане поки невідомо.