Дев’ять порад під час потрапляння в ДТП за кордоном. Ваша повна та коротка інструкція

Для будь-якої людини попадання у дорожньо-транспортну пригоду є великим стресом, але цей стан у кілька разів збільшується, якщо аварія сталася за кордоном. Тим більше, у воєнний час зросла кількість пересувань з України до країн Євросоюзу і без «Зеленки» ви не перетнете кордон. Для пом'якшення ситуації та збереження нервових клітин радимо знати основні правила поведінки.

Порада 1 – зафіксувати місце ДТП

Тобто. ні в якому разі не залишайте його, не пересувайте транспортний засіб. Огляньте місце події, визначте, чи постраждалі. Якщо є – викличте швидку допомогу. Зробіть і фото та відеозйомку відразу після аварії для максимуму доказів і з різних ракурсів. Зніміть при цьому:

• усі номерні знаки учасників;

• пошкодження всіх автомобілів;

• особисті дані водіїв та можливих свідків.

Порада 2 - зателефонуйте до дорожньої поліції

По всій Європі це єдиний номер –110, виклик швидкої допомоги-112. Якщо слабкі у знанні мови країни перебування, то, як правило, чергові поліцейські розмовляють англійською.

Порада 3- якщо, через незнання мови, ви не можете прочитати протокол, складений поліцейським

Не підписуйте його поки що вам не переведуть або вкажіть цю ситуацію поруч із підписом. У крайньому випадку вкажіть англійською мовою, що ви не розумієте весь документ мовою ДТП і тоді підпишіть його.

Порада 4 - отримайте довідку поліції

Зробіть якщо це передбачено дивним перебуванням, про ДТП.Порада 5- якщо наслідки ДТП не значні

Якщо немає постраждалих, і, можливо, домовиться про розмір збитків, то поліцію можна не викликати. Необхідно буде заповнити "європротокол".

Порада 6 - віддайте копію поліса "Зелена карта", який постраждав у ДТП, або перешліть йому в месенджер

Ще раз наголошуємо, копію, а не сам договір, він вам ще знадобиться. Якщо постраждалих кілька, то кожному повідомте номер страхового поліса "Зелена карта".

Порада 7 - запишіть дані постраждалих у ДТП

Сфотографуйте або запишіть особисті дані, номери телефонів, адреси, номери авто, страхові поліси всіх учасників ДТП. У випадку, якщо у них є поліси обов'язкового автострахування країни перебування, візьміть відривні талони, а якщо "Зелена карта", то копію поліса.

Порада 8- якщо ви постраждалий у ДТП

Тоді обов'язково запишіть дані страхової компанії винуватця ДТП та зверніться до неї для виплати. Надішліть їй обов'язково протокол. Якщо буде прохання щодо інших документів, виконайте його. Якщо у винуватця немає полісу, зверніться до Моторного бюро країни перебування.

Порада 9 - повідомте у вашу страхову компанію про ДТП

Усі можливі способи вказані на зворотному боці страхового полісу "Зелена карта". Зробити це необхідно протягом 15 днів із моменту ДТП, але краще не затягувати.

P.S. Наявність як "автоцивілки, так і "Зеленої карти" є обов'язковою при користуванні автотранспортним засобом. Придбати страховки можна оперативно 24 на 7 онлайн на BritishInsurance https://britishinsurance.com.ua

Страховий поліс Зелена карта без переплат

Страховий поліс Зелена карта без переплат

Розрахувати тут вартість Зеленої карти

Що робити якщо потрапив в ДТП, а страховки немає?

Якщо ваше ДТП сталося за кордоном, у вас має бути міжнародний сертифікат "Зелена карта" при виїзді і перетині кордону. Якщо у вас закінчилася страховка на дату ДТП і ви потерпілий, то несе відповідальність винуватець ДТП і його страховка покриє ваші збитки. Якщо винуватцем виявилися ви, вам припаде самому покривати збиток потерпілим. Не допускайте відсутність наявності страховки.

Куди звертатися після аварії?

Негайно набирайте дорожню поліцію по номеру 110 в усій Європі. При необхідності викликайте швидку допомогу по номеру 112. Якщо ви не знаєте мови цієї країни, то поліцейські на чергуванні говорять англійською мовою.

Чи треба дзвонити в страхову після ДТП?

Обов'язково дзвоніть і повідомте в страхову компанію, яка вказана в Зеленій карті" якнайшвидше і не пізніше 15 днів з моменту ДТП. За цей час обов'язково особисто зафіксуйте все на фото і відео, викликайте дорожню поліцію, погоджуйте і підпишіть протокол, зафіксуйте всі дані постраждалих.

Скільки днів після аварії можна звернутися до страхової?

Коли ви одразу після ДТП за кордоном зафіксували все на фото і відео та викликали одразу ж дорожню поліцію, узгодили та підписали протокол і зафіксували всі дані потерпілих - не пізніше ніж за 15 днів від дати ДТП офіційно зверніться до страхової компанії.

Новини по темі: