Рейтинг страхових компаній у 2024 році. Як краще вибрати страхову компанію для страхування авто: «автоцивілки» та КАСКО та туристичного страхування онлайн – поради

Чому важливо обрати надійну страхову компанію.

Перший критерій: показники зі страхових премій (платежів) та виплат.

Другий критерій: показники швидкості виплат страховою компанією з ОСЦПВ.

Третій критерій: рівень скарг у статистиці МТСБУ

Четвертий критерій: показники задоволеності страховими компаніями на спеціалізованих ресурсах.

П'ятий критерій: відгуки клієнтів на сайтах, що спеціалізуються на збиранні відгуків онлайн.

Висновки для вашого вибору.

Ми оновили статтю у грудні 2024 року на підставі нових даних НБУ (дані за 9 міс. 2024 року та ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА опублікував це 9 грудня). Даємо основні статистичні показники Моторного (транспортного) страхового бюро України, опублікованих до жовтня цього року.

Наше завдання: визначити для вас точно рейтинг страхових компаній в Україні. Точний рейтинг – це дані за 9 місяців 2024 року. Зміну Рейтингу можна аналізувати на підставі цих 3-х кварталів 2024 року.

Успіх будь-якої справи як у сімейному житті, так і в бізнесі залежить від надійного партнера. Від того, хто у скрутну хвилину не зникне з вашого життя, а надасть реальну допомогу, таку необхідну в даний момент. Спосіб вибору надійного партнера у кожного свій. Хтось повністю довіряє своїй інтуїції, хтось досвіду, знанням, знайомим тощо. Але є сфери життя, які маловідомі, і не завжди інтуїція та особистий досвід можуть допомогти. Наприклад, страхування. Його вигадали кілька століть тому для надання підтримки тим, хто втратив усе. Така послуга прижилася, виявилася ефективною та протягом століть удосконалюється, підлаштовуючись під нові аспекти життя. Наприклад, як поява літаків, ракет, автомобілів, нових захворювань тощо. Але незважаючи на всі зміни в житті, протягом усього часу, найголовнішим стрижнем страхування є кращі страхові компанії України.

Чому важливо обрати надійну страхову компанію.

2021 рік.Як знайти, на що слід звернути увагу, розберемося у цій статті. Спочатку нагадаємо вам про докладні контенти за минулий рік Міжнародного агентства № 1 в Україні – Інтерфакс – Україна. Що відбувалося за останній минулий 2021  рік:

 «Кількість страхових компаній в Україні в останні роки постійно скорочується.

Тільки за 2021 рік страховий ринок залишило 48 страхових компаній, що спеціалізуються на ризикових видах страхування та 7 компаній, що спеціалізуються на страхуванні життя.

За даними Національного банку України станом на 31 грудня 2021 року в Україні зареєстровано 142 ризикові компанії та 13 зі страхування життя. При цьому за січень 2022 року їх поменшало ще на 9 до 133.

Також за 2021 рік відбулося рекордне скорочення компаній, які здійснюють обов'язкове страхування автоцивільної відповідальності або ОСЦПВ. Так, з різних причин, в основному через невиконання нормативних вимог та анулювання ліцензій Національним банком, ринок залишили страхові компанії "АСКО-Медсервіс", "Глобал-Гарант", "Ю.Бі.Ай - Кооп", "Ю.Ес. Ай" (усі - Київ), "Міжнародна страхова компанія" (Харків) та "Харківська муніципальна страхова компанія".

Весь 2022 рік.

За 2022 рік страховий ринок України скоротився на 41 компанію до 128 порівняно з аналогічним періодом роком раніше. Так за даними НБУ на кінець грудня 2022 року в Україні було 116 страхових компаній не страхування життя (СК "non-life").

ВЕСЬ 2023 рік

У 2023 році членство МТСБУ втратили шість СК, з яких три за рішенням НБУ (СК "Український страховий стандарт", "ПРОСТО-страхування", АСК "Омега") та три компанії подавши заяви про добровільний вихід (СК "Мотор-Гарант", СК "Провідна" та СК "АСКА").

Лідерами страхового ринку України за зібраними чистими страховими преміями у 2023 році стали страхова компанія "АРКС" (3,255 млрд грн), СД "ТАС (2,907 млрд грн) і СК "Уніка" (2,737 млрд грн) (усі - Київ), повідомляється на сайт Національного банку України (НБУ).

Згідно з оприлюдненими даними, у 2023 році, порівняно з попереднім роком, серед лідерів ринку відбулися зміни.

Так СГ "ТАС" піднялася на другу позицію, потіснивши СК "Уніка", СК "ВУСО" з сьомої позиції піднялася на четверту, СК "ІНГО" помінялася з "СК "Арсенал Страхування" місцями, посівши шосте місце, СК "Універсальна", СК "ПЗУ Україна" та НАСК "Оранта" зберегли свої восьме, дев'яте та 10 місце у рейтингу провідних ризикових страховиків України за зібраними преміями.

Лідерами страхового ринку України за здійсненими виплатами відшкодувань за 2023 рік стали "Українська страхова група" (1,478 млрд грн), СК "АРКС" (1,385 млрд грн) та СК "УНІКА" (1,378 млрд грн), повідомляється на сайті Національного банку України. НБУ).

За його даними, у 2023 році порівняно з попереднім роком у двадцятці лідерів ринку відбулися зміни. Так, "Українська страхова група" піднялася з четвертої позиції на першу, тоді як СК "УНІКА" спустилася вниз з першою на третю підсунення СД "ТАС", яка стала четвертою в Україні за розміром виплат. Страхові компанії "ІНГО" та "Арсенал Страхування" зберегли свої позиції, тоді як СК "ВУСО" піднялася з 9-го на 7-е місце рейтингу, а її місце посіла СК Універсальна", піднявшись із 13-ї позиції.

Кількість страхових компаній в Україні останніми роками постійно скорочується. За даними Національного банку України, загальна кількість страхових компаній в Україні станом на кінець 2023 року склала 101 компаній, з яких 12 спеціалізуються на страхуванні життя, тоді як на аналогічну дату роком раніше було128.

Майже весь 2024 рік. Коротко про основні зміни на протязі 11 місяців 2024 року щодо страховиків.

За даними НБУ, загальна кількість страхових компаній в Україні станом на 30 вересня 2024 року становила 75 (дев'ять місяців 2023-111, 2022-139, 2021-169), з яких "лайфових" СК - 11 (12).

А страхова компанія «Саламандра» (член МТСБУ), яка вже була позбавлена ​​ліцензії, опублікована НБУ та ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА у травні, і нами:

НБУ прийняв рішення анулювати всі ліцензії страхової компанії «Саламандра» та «призначив тимчасову адміністрацію та усунення органів управління ПрАТ "СК "САЛАМАНДРА" від управління компанією"

Станом на 1 листопада на ринку працюють 58 ризикових страховиків, 11 спеціалізуються на страхуванні життя, один зі спеціальним статусом ("Експортно-кредитне агентство", ЕКА).

Загальні збори членів Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) 12 листопада ухвалили рішення про виключення зі складу асоційованих членів Бюро ПрАТ "Страхове товариство "Гарантія" (ЗВ "Гарантія" об'єднала портфель із СД "ТАС") та ПрАТ "Страхова компанія" Оранта-Січ" (Запоріжжя)

Що стосується СК "Оранта-Січ", то НБУ 19 вересня 2024 року застосував до неї міру впливу у вигляді віднесення страховика до категорії неплатоспроможних та анулював ліцензії на провадження діяльності зі страхування. Причиною такого рішення, зокрема, стали результати безвиїзного нагляду за діяльністю страховика, якими встановлено недотримання вимог до платоспроможності.

У серпні 2024 року МТСБУ - ПрАТ "Страхова компанія "Юнівес" (Київ) у зв'язку з добровільним виходом з ринку.

На сьогоднішній день членами МТЗУ є 29 страховиків.

Зрозуміло, що моя лекції та семінари з рейтингу та вибору страхової компанії для студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка була складнішою. Крім того, можна звичайно визначити рейтинг страхових компаній України за масою показників:

1. Рейтинг за валовими преміями.

2. Рейтинг за чистими преміями.

3. Рейтинг за виплатами.

4. Рейтинг за темпами зростання продажів по різним страховим продуктам.

5. Рейтинг за активами,

6. Рейтинг із страхових резервів.

7.Рейтинг із чистого прибутку за рік.

6. Рейтинг за наймасовішими видами страхування: автоцивілка насамперед.

Ну і ще є маса рейтингів, які вам не переглянути і не визначитися, так як на це потрібно багато часу і хороші практичні знання зі страхування та фінансів. Спробую максимально практично спростити і зробити матеріал зрозумілішим.

   Ще більше двух років тому отримати реальні дані роботі страхового ринку України було майже неможливо, їх оприлюднили не всі компанії. Але завдяки Національному банку, який став регулятором страхового ринку, став їх оприлюднити. Ви можете тепер їх дивитися, але звичайно ж неправильно навантажувати людей великою кількістю інформації без визначення – а що є основними ознаками та показниками надійності страхових компаній. Моє завдання: дати на цій сторінці основні критерії для швидкого та практичного застосування

Перший критерій: показники зі страхових премій (платежів) та виплат.

Грунтуючись на даних НБУ, пропонуємо перший рейтинг страховиків, які впевнено почуваються на цьому ринку. Тобто. хто найбільше збирає страхові премії і скільки виплачує. Всі дані є  вже  за 12 місяців 2023 року, і ми оновлюватимемо їх надалі  раз на квартал.

Лідерами страхового ринку України за зібраними страховими преміями за 9 міс. 2024 року стали СГ "ТАС (3,474 млрд. грн.), "АРКС" (3,150 млрд. грн.), СК "Уніка" (2,860 млрд. грн.) та (все - Київ), повідомляється на сайті Національного банку України (НБУ).

Згідно з оприлюдненими даними, за 9 міс. 2024 року порівняно з попереднім роком серед лідерів ринку відбулися зміни.

Так, зокрема, СГ "ТАС" піднялася на першу позицію потіснивши СК "Аркс", СК "ІНГО" помінялася з "УСГ" місцями посівши п'яте місце, СК "Княжа" з 12 місця піднялася на 9 місце, потіснивши "ПЗУ Україна" та НАСК "Оранта". СК "Перша" піднялася із 14 позиції на 12.

Огляд НБУ повідомляв, що автомобільні види страхування (КАСКО, ОСАЦВ, "Зелена карта") продовжують домінувати у структурі премій та є двигунами відновлення ринку.

Частка премій з автострахування протягом повномасштабної війни постійно перевищує половину загальних надходжень ризикових страховиків, оскільки ряд страхових продуктів впав у продажах, а ціни на ОСЦПВ і далі зростають.

Перша 30 - ка страховиків за 9 міс. 2024 року млн. грн.

 

Названня

Платіжи

9м.23/9м.24

%

Доля фіз. осіб  в портфелі %

1

СГ "ТАС"

3 474 136,1

+36,7%

72,%

2

СК "АРКС"

3 149 859,1

+14,1%

61,2%

3

СК "УНІКА"

2 860 287,5

+20,1%

44,9%

4

СК "ВУСО"

2 494 162,0

+24,4%

58,3%

5

СК "ІНГО"

2 461 732,7

+23,5%

29,8%

6

СК "УСГ"

2 176 281,3

-3%

53,6%

7

"Арсенал Страхування"

2 173 856,0

+35,9%

55,8%

8

СК "Універсальна"

1 892 583,3

+29,4%

44,2%

9

СК "Княжа ВІГ"

1 803 723,4

+23,2%

71,8%

10

СК "ПЗУ Україна"

1 645 166,3

+25,2%

71,3%

11

НАСК "Оранта"

1 591 245,0

+44,6%

89%

12

СК "Перша"

832 304,1

+38,8%

36,8%

13

СК "Гардіан"

769 476,0

-23,8%

74,5%

14

СК "Експресс Страхування"

679 581,6

+33%

77,9%

15

СК "Колоннейд Україна"

556 575,8

+23,6%

12,4%

16

СК "Євроінс Україна"

474 149,0

+16,2%

78,5%

17

СК "ББС Іншуранс"

400 741,7

+46,5%

48,1%

18

СК "УПСК"

397 138,9

+10,4%

50,9%

19

СК "Країна"

360 428,9

+28,3%

41,9%

20

СГ "Оберіг"

318 186,1

+15,7%

96,2%

21

СК "Кредо"

307 288,0

-16,7%

97,7%

22

СК "ВиДи-Страховання"

303 984,5

+29,7%

86,8%

23

СК "УТСК"

301 925,7

+18,7%

71,9%

24

СК "Альфа-Гарант"

256 967,0

-23,4%

93%

25

СК Європейський страховий альянс"

254 790,0

+10,3%

31%

26

СК "Трансмагістраль"

203 228,3

+21,7 раз

0,9%

27

СК "Європейське туристичне страхування"

177 429,0

+50,3%

80,8%

28

СК "Інтер-Поліс"

166 056,0

+17,8%

72,3%

29

СК "Бусін"

160 593,0

-7%

0,09%

30

СК Промислово-страховий альянс"

155 141,2

+11,4 раз

0,5%

 

Крім того, радимо звернути увагу на рівень виплат. Показник, який визначається ставленням страхових виплат до страхових платежів та відображає реальну роль страховика на ринку. Рівень виплат понад 40% говорить про значну частку реальних виплат клієнтам у разі настання страхових подій з різних видів страхування. Обсяги ж страхових премій (платежів) є головним критерієм оцінки. Але якщо страхова компанія має і високий рівень збору страхових премій, і високий рівень ринкових виплат - це непогано характеризує для визначення топ страхових компаній України.

Другий критерій: показники швидкості виплат страховою компанією з ОСЦПВ.

Чому цей критерій є одним із головних:

1. Оскільки наймасовішим із усіх видів страхування в Україні є страховка на авто.

2. А особливо страхування автоцивільної відповідальності власників транспортних засобів, а не КАСКО.

3. Важливим є навіть не загальний обсяг виплат усім постраждалим, а як швидко це робить страховик.

Ви і побачите яку страхову компанію вибрати для автоцивілки.

За чинним Законом про ОСЦПВ виплата має бути здійснена протягом 90 днів з моменту подання заяви до страхової компанії про дорожньо-транспортну пригоду. Така велика кількість днів пов'язана з оцінкою завданих збитків, можливими судовими розглядами тощо. Але, на жаль, є компанії, які спеціально затягують цей термін, знаходячи різні пояснення. Тому, якщо у випадку ДТП, хочете швидше закрити це малоприємне питання, то при покупці полісу та виборі страховика зверніть увагу, наскільки швидко він робить виплати. Вірніше, скільки виплат за пошкоджене майно внаслідок ДТП вона виробляє терміном до 60 днів, від загального обсягу. 

Такі дані щокварталу публікувало лише до 1-го кварталу 2024 року Моторне (транспортне) страхове бюро України. Тепер щодо змін подачі стастистики.

9 МІСЯЦІВ 2024 року в МТСБУ

Зміни до МТСБУ за статистикою страховиків: оскільки таблиці немає, ви можете зайти та побачити результати щодо страхової, яку ви хочете вибрати: https://mtsbu.ua/about/statistics .

Це перша сторінка по страховикам, а далі зайдіть на другу сторінку: переглядаючи страхові компанії, ви побачите кількість врегульованих в строк до 60 днів і до 90 днів і більше.

Переглянувши вам вирішувати про вибір страхової компанії.

Тому, коли ви вибираєте у нас страхову компанію, зверніть увагу на ці показники. Зайшовши на сторінку «Страхові компанії», натисніть на плашку страхової, що вас цікавить, і ви побачите всі дані.

Тому, коли ви вибираєте у нас страхову компанію, зверніть увагу на ці показники. Зайшовши на сторінку «Страхові компанії», натисніть на плашку страхової, що вас цікавить, і ви побачите всі дані.

Якщо вони вищі за ці два параметри – вам заплатять швидше у разі ДТП. Якщо вони нижчі – ви більше ризикуєте.

 

Третій критерій: рівень скарг у статистиці МТСБУ

Показник Рівень скарг = (кількість скарг/ кількість оплачених вимог) х100%. Кількість сплачених вимог страховою компанією – це показник усіх врегульованих та сплачених страхових випадків. Небажано страхуватися в тій компанії, яка має цей показник більше 1%. Чим менше 1% цей показник – тим менший ваш ризик.  

Далі зайдіть на третю сторінку: переглядаючи страхові компанії, ви побачите все за скаргами страховиків. І далі просуваючи, ви побачите 3 страхових із рівнем скарг понад 1%.

Моторне бюро щокварталу здійснює контроль роботи страховиків та оновлює цей перелік. Ми вам даємо повну інформацію для вашого вибору «рейтинг автоцивілок».

Четвертий критерій: показники задоволеності страховими компаніями на спеціалізованих ресурсах.

Є ще один рейтинг страхових компаній, що продають автоцивілку за яким можна швидко зорієнтуватися, чи варто купувати у цієї страхової компанії поліс. Одним із важливих показників діяльності страховиків є його платоспроможність та можливість виконувати взяті на себе зобов'язання. Для визначення цього існує безліч показників, формул, розрахунків у яких навіть фахівцям не так просто розібратися. Усі члени Моторного бюро зобов'язані надсилати йому звіти про свою діяльністьта оприлюднили на сайті у програмі світлофора до березня 2024 року.  

Тепер зроблено сторінку Загальної оцінки діяльності страховиків:

 https://mtsbu.ua/about/zagalna-ocinka-diyalnosti-strahovikiv

 Введено 4 показники Загальної оцінки

Видно з таблиці, що з 35 страхових компаній показники мають такі:

Показник 1 (невеликий рівень ризику) мають 21 страховиків.

Показник 2 (середній ризиковий показник) мають 8 страховиків

Показник 3 (високий рівень ризику) мали 2 страховики.

За результатами 2024 року ви матимете ці повні дані у 2025 році.

П'ятий критерій: відгуки клієнтів на сайтах, що спеціалізуються на збиранні відгуків онлайн.

Так, ще одним не менш надійним способом вибору страховика є відгуки клієнтів компаній. Їх можна знайти, наприклад, на сайтах https://minfin.com.ua/ua/insurance/forum/ або https://www.strahnadzor.ua/comments Люди діляться своїми враженнями, думками про страховиків, проблемами з якими вони зіткнулися при одержанні виплат. Проте ґрунтуватися лише на цьому рейтингу все ж таки не варто, адже ситуації бувають різні. Але як доповнення при виборі страховика думка інших буде не зайвою. 

Висновки для вашого вибору.

При покупці полісів онлайн: ви побачите яку автоцивілку вибрати, що краще обрати з туристичного страхування. Слід орієнтуватися лише на його вартість, тобто. що дешевше, то краще. Зверніть увагу на "Рівень виплат", частку врегульованих подій з ОСЦПВ за 60 і 90 днів (що вона більша, тим краще) і який показник має компанія в Таблиці загальної оцінки.  Щоб не займатися пошуками по різних сайтах, всі ці дані щоквартально публікуватимуться на сайті-агрегаторі як British Insurance.

Ну а якщо ви не хочете займатися вивченням критеріїв відбору страхових компаній, ми зробили всю роботу для вашого полегшення. Якщо у вас інтерес до мінімальної ціни – виберіть компанію за нашим сортуванням. І після цього перевірте, чи є вона в переліку рекомендованих страховиків, зробивши сортування «British Insurance рекомендує»

Можете це зробити прямо тут.

АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН НА British Insurance

ЗЕЛЕНА КАРТА ОНЛАЙН НА British Insurance

 

Вдалої покупки та надійного страхового вибору!

Новини по темі: