Чи змінилися штрафи за відсутність з собою поліса ОСЦПВ в 2022 році

 

Чи є страховка ОСЦПВ обов'язковою в 2022 році?

 

Зміни правил гри на страховому ринку України, що відбуваються останній рік, не торкнулися "автоцивілки". Вона також є обов'язковою, її дії також регулюються Законом України "Про обов'язкове страхування автоцивільної відповідальності", реалізовувати поліси ОСАГО, як і раніше можуть тільки компанії, які є членами Моторного (транспортного) страхового бюро України.

 

Скільки таких компаній і як вибрати надійну?

 

Тільки в минулому році, а вірніше червень-серпень, Моторне бюро покинули 6 страхових компаній і зараз тільки 42 страхові компанії з 169 працюючих в ризиковому страхуванні можуть здійснювати автоцивілку. Їх перелік можна дізнатися зайшовши на сайт Моторного бюро в розділ Список членів МТСБУ-http: //www.mtsbu.ua/ua/about_us/members_list/.

А щоб не помилитися з вибором компанії і бути впевненим, що в період дії поліса (в основному 1 рік), вона не залишить ринок, краще скористатися сайтом-агрегатором https://britishinsurance.com.ua, фахівці якого відстежують стан страховиків і пропонують тільки найнадійніших з них.

 

Які штрафи діють в поточному році за відсутність ОСЦПВ?

 

Незважаючи на введення в Україні з 17 березня минулого року нових розмірів штрафів за порушення правил дорожнього руху, наприклад за створення аварійної ситуації зі 177 грн до 850 грн , все що стосується "автоцивілки" не змінилося.

Як і раніше, відсутність ОСЦПВ дозволяє поліцейському накласти штраф в розмірі від 425 до 850 грн. Розмір штрафу залежатиме від обставин відсутності страховки. Якщо є тільки фотокопія поліса, то обійдетеся попередженням. При її відсутності і неможливості підтвердити наявність страховки, штраф складе 425 грн. Ось щоб це ніколи не відбулося краще придбати електронний поліс ОСАГО на BritishInsurance https://britishinsurance.com.ua і він завжди буде з вами у вашому смартфоні.

Якщо страховка взагалі не оформлялася або є простроченою, то не залежно від терміну - 850 грн. І не слід доводити поліції, що поліс просто забутий, зайшовши в базу даних Моторного бюро і ввівши реєстраційний номер транспортного засобу, поліцейський відразу побачить всю історію існування "автоцивілки".

 

В який період необхідно сплатити штраф і на який рахунок?

 

 Якщо не хочете щоб його розмір подвоївся, то штраф необхідно сплатити протягом 15 днів на рахунок районного державного казначейства.

Ні, звичайно, якщо у вас є вільний час, то ви можете оскаржити рішення поліції про накладення такого штрафу в суді. Але такий штраф може бути не один, і відвідувати судові засідання доведеться часто. Тому краще придбати поліс і штраф не платити і по судам не ходити.

 

Чи необхідно мати автоцивілку на нові авто і авто на транзитних номерах і з якого терміну?

 

Водіям нових авто, на транзитних номерах розслаблятися не слід. Оскільки навіть переганяти такий автомобіль без наявності поліса ОСЦПВ є порушенням закону і введе до накладення штрафу в розмірі 850 грн. Адже те, що автомобіль для вас новий, не означає, що він не може завдати комусь шкоди.Тому краще відразу придбати поліс на 10-15 днів, що також можна зробити оперативно зайшовши на сторінку BritishInsurance https://britishinsurance.com.ua.

 

Кого не мають право штрафувати за відсутність ОСЦПВ?

 

Тих кому поліс мати не обов'язково. Це учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, особи з інвалідністю внаслідок війни, інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами. Якщо вони стали винуватцем ДТП і завдали комусь шкоди, то за них заплатить Моторне бюро

 

Ну а якщо ви з першої категорії не купивших поліс автоцивілки?

 

Заходьте прямо звідси в калькулятор і вибирайте кращий для вас варіант.

 

Розрахувати вартість ОСЦПВ та ДЦВ

Розрахувати вартість ОСЦПВ та ДЦВ

Розрахувати тут вартість ОСЦПВ та ДЦВ

За держ. номером
За параметрами авто
Cтрахові компанії, які ми відібрали по методиці Британської надійності
не використовуйте поле, якщо авто тільки зареєстроване
Авто на єврономерах
Є ліцензія таксі
У мене є пільги

до 21% знижка

Авто на єврономерах
Є ліцензія таксі
У мене є пільги
Авто на єврономерах
Є ліцензія таксі
У мене є пільги

до 21% знижка

Авто на єврономерах
Є ліцензія таксі
У мене є пільги

Що порадимо? Хочете мінімальну, тобто саму меншу ціну на ринку, але при цьому надійну страховку? Вибирайте «Найдешевша ціна». При нашій Британській методиці відбору компаній за офіційними показниками МТСБУ, ви отримаєте надійний поліс з нашої хорошою знижкою.