Чи потрібно міняти поліс ОСАГО при зміні власника, при перереєстрації номерних знаків, при зміні прав.

Розберемо все по порядку.

1. Як необхідно вчинити при зміні власника? Згідно Закону України «Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів» при зміні власника застрахованого автотранспортного засобу поліс ОСЦПВ зберігає юридичну силу до закінчення терміну дії укладеного договору. І в разі відчуження авто зі страховкою, права і обов'язки страхувальника за автоцивілки переходять до особи, до якого перейшло право власності. Звідси можна зробити висновок, що новий власник автомобіля може користуватися чинним полісом автоцивілки, який був укладений колишнім власником. Тут важливо домовитися з продавцем авто про не розірвання договору ОСЦПВ - і тоді поліс залишається чинним.

При бажанні продавець - страхувальник може повідомляти в письмовій формі страховика про зміну відомостей, зазначених при укладенні поліса ОСЦПВ і розірвати його. Страхова компанія зробить розрахунок і поверне страхувальникові суму, яка залишилася до закінчення дії договору страхування, або перенесе залишок коштів за договором на новий поліс на інший автотранспортний засіб за бажанням власника поліса. Хочемо звернути увагу, що при розірванні дії поліса ОСАЦВ страхова компанія утримає витрати на ведення справи в розмірі до 20%. 

2. Що потрібно робити при перереєстрація номерних знаків? Якщо відбулася заміна номерних знаків без зміни території проживання, то поліс автоцивілки можна не міняти, тому що одним з основних ознак, які ідентифікують автомобіль, крім номерного знака, є його VIN-код (номер кузова, шасі, рами). Цей код не змінюється при зміні власника або номерного знака автомобіля.

У разі заміни номерного знака у зв'язку зі зміною місця реєстрації, потрібно враховувати кілька моментів. При зміні адреси в межах одного регіону, а в деяких випадках в межах одного населеного пункту, доплачувати за ОСЦПВ не потрібно. Але якщо територіальний коефіцієнт, який враховує місце реєстрації, відрізняється від того, який у вас був ранній, то необхідно переукласти поліс автоцивілки. Слід зазначити, що можуть бути відмінності не тільки між регіонами, але навіть між містами та іншими населеними пунктами. Наприклад, якщо місце реєстрації було у Львові, а потім змінилося на Київ, то в обов'язковому порядку потрібно переоформити поліс і доплатити за страховку. Якщо цього не зробити, то страхова компанія виплатить постраждалому, але у неї буде право регресу до винуватця ДТП (страхувальнику), так як на момент ДТП у нього буде вказана занижена вартість поліса атогражданкі.

3. Тепер розглянемо, як потрібно діяти при зміні водійського посвідчення.

Звертаємо увагу, що в полісі автоцивілки в графі про документ, що посвідчує особу страхувальника, можуть бути вписані не тільки дані водійського посвідчення, а дані паспорта, пенсійного посвідчення та інші документи, що засвідчують особу. Потрібно побачити документ, який внесений в поліс ОСЦПВ. Якщо все ж внесені дані водійського посвідчення і ви їх поміняли, то потрібно переоформити поліс.

Заходьте на British Insurance, порівнюйте умови страхування і характеристики СК, вибирайте і купуйте поліс автоцивілки без проблем і ризиків для вас.

Розрахувати вартість ОСЦПВ та ДЦВ

Розрахувати вартість ОСЦПВ та ДЦВ

Розрахувати тут вартість ОСЦПВ та ДЦВ

За держ. номером
За параметрами авто
Cтрахові компанії, які ми відібрали по методиці Британської надійності
не використовуйте поле, якщо авто тільки зареєстроване

до 25% знижка

до 25% знижка