Відсутність поліса автоцивілки скоро може обійтися досить дорого

Автоцивілка – це обов'язкове страхування автоцивільної відповідальності, що одразу нагадує про обов'язковість наявності поліса закріпленої законом. Згідно з ним, відсутність поліса карається штрафом, який наразі коливається від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) або 425-850 грн.

Оскільки цей вид страхування є соціальним та його основна мета допомогти матеріально людям, які постраждали в ДТП з чийоїсь вини, народні депутати вирішили значно скоротити тих, хто не особливо поспішає виконувати закон та мати поліс автоцивілки шляхом значного збільшення штрафів за його відсутність.

Якщо страховки у вас сьогодні немає, то зрозуміло, що це два варіанти: вона взагалі не оформлялася чи є простроченою, то незалежно від терміну – штраф 850 грн. До речі, пам'ятайте, що марно доводити поліції, що поліс ви просто забули.

Поліцейський, зайшовши в базу даних Моторного бюро і ввівши реєстраційний номер транспортного засобу, відразу побачить всю історію наявності "автоцивілки".

Який буде штраф за відсутності поліса ОСЦПВ при ДТП

З цією метою в парламенті було зареєстровано законопроект, яким передбачається, що відсутність полісу, виявлену відповідними підрозділами Національної поліції при оформленні матеріалів ДТП, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 500 НМДГ або 8500 грн.

Який буде штраф за відсутності поліса ОСЦПВ під час перевірки документів

І це ще не все. Народні обранці також пропонують збільшити штраф за відсутність поліса, виявлену під час перевірки документів.Якщо раніше, зіткнувшись із цим уперше можна було прослухати від поліції правильні слова про необхідність автоцивілки, то зараз одразу доведеться заплатити штраф у розмірі 20 НМГД або 340 грн. За виявлене друге порушення вже 50 НМДГ або 850 грн., ну, а за третю та подальшу відсутність поліса вже по 1700 грн. чи 100 НМДГ.

Тому щоб не випробовувати долю, краще одразу придбати поліс ОСЦПВ, що буде і дешевшим, і надійнішим. А зробити це найпростіше онлайн на сайті BritishInsurance https://britishinsurance.com.ua, який працює з Британською педантичністю та українською практичністю та без обманів за вартістю полісів зі знижками.

Розрахувати вартість ОСЦПВ та ДЦВ

Розрахувати вартість ОСЦПВ та ДЦВ

Розрахувати тут вартість ОСЦПВ та ДЦВ

За держ. номером
За параметрами авто
Cтрахові компанії, які ми відібрали по методиці Британської надійності
не використовуйте поле, якщо авто тільки зареєстроване
Авто на єврономерах
Є ліцензія таксі
У мене є пільги

Зі знижкою до 22% 

Авто на єврономерах
Є ліцензія таксі
У мене є пільги
Авто на єврономерах
Є ліцензія таксі
У мене є пільги

Зі знижкою до 22% 

Авто на єврономерах
Є ліцензія таксі
У мене є пільги

Вказуйте правильне місце реєстрації власника ТЗ – страхова компанія не зареєструє поліс з невірно вказаним населеним пунктом

Найчастіші запитання

Чи можна їздити без страховки в Україні?

Як і в будь-якій розвиненій країні світу для їзди автотранспортом в Україні необхідно мати поліс обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності або "автоцивілку". У Польщі кожен автомобіль повинен мати обов'язкову автострахування - OC, у Німеччині - Haftpflicht і т.д. Але суть у всіх одна - покривати збитки, завдані третім особам.

При чому в Україні це єдина страховка, яку водій повинен обов'язково мати, що закріплено законом. Її відсутність карається штрафом під час перевірки поліцейським. Решта страхових полісів є добровільними. Мати їх чи ні, кожен вирішує сам.

Що буде, якщо їздити без страховки?

Якщо йдеться про страхування автоцивільної відповідальності власників транспортних засобів, то оскільки необхідність наявності "автоцивілки" закріплена Законом України, то її відсутність також карається законодавчо. Так, у 2023 році штраф, як і роком раніше, становить 425 грн. У разі несплати порушником штрафу упродовж 15 днів сума збільшується до 850 грн. Ну а якщо водій без страховки виявиться винуватцем ДТП, він заплатить штраф і повністю покриватиме збитки потерпілих.

Чи можна їздити машиною без страховки з власником?

Можна, якщо у власника автотранспорту є поліс обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності. Оскільки дія поліса поширюється будь-якого водія, який керує транспортним засобом. Це стосується і виплати відшкодувань у разі настання страхової події – ДТП. Все одно хто б не перебував за кермом, страхова компанія має виконати свої зобов'язання та покрити витрати винуватця перед потерпілим.

Новини по темі: